Comunità Religiosa Islamica d'Italia
FacebookTwitterEmailWindows LiveTechnoratiDeliciousDiggStumbleponMyspaceLikedin

  MUAJ RAMAZAN

  Condividi

  Admin
  Admin

  Messaggi : 44
  Data d'iscrizione : 16.05.15

  MUAJ RAMAZAN

  Messaggio Da Admin il Sab Giu 13, 2015 6:39 pm

  ESSELAMU ALEJKUM VELLEZER BESIMTAR INSHAAALL-LLAH KALOJM NJE RAMAZAN ME IBADET LUTJE ADHURIM NDAJ ALL-LLAHUT SUBHANEHU WE TEALA
  DHE ME SHENDET,    ALL-LLAHU I MADHERUAR THOTE:O BESIMTARE!AGJERIMIN E KENI OBLIGIM TE DETYRUESHEM,SIC E KISHIN DETYRE EDHE ATA QE ISHIN PARA JUSH,NDOSHTA DO TE BEHENI TE DEVOTSHEM.NE DITE TE CAKTUARA ME NUMER,POR AI NGA JU I CILI ESHTE I SEMURE OSE NE UDHETIM-ATEHERE TJERA DIT  ME TE NJEJTIN NUMER. NDERSA ATA QE NUK MUND TA MBAJNE-KOMPENSIMI ESHTE TE USHQEJE  NJE VARFENJAK. DHE KUSH JEP ME TEPER,VULLNETARISHT,AJO ESHTE MIRE PER TE. POR,TE AGJERONI ESHTE ME MIRE,TA DINI.    BEKARE 183-184

   La data/ora di oggi è Dom Feb 18, 2018 10:13 am