Comunità Religiosa Islamica d'Italia
FacebookTwitterEmailWindows LiveTechnoratiDeliciousDiggStumbleponMyspaceLikedin

  MUAJ RAMAZAN

  Condividi

  Admin
  Admin

  Messaggi : 44
  Data d'iscrizione : 16.05.15

  MUAJ RAMAZAN

  Messaggio Da Admin il Sab Giu 13, 2015 7:05 pm

  EBU HUREJRE R.A. THOTE SE PEJGAMBERI S.A.V.S.KA THENE:"KUSH E AGJERON MUAJN E RAMAZANIT,DUKE QEN I BINDUR NE BESIMIN ISLAM DHE DUKE I KRYER OBLIGIMET ISLAME,DO T'I FALEN GABIMET E TIJ TE MEPARSHME".  MUTTEFEKUN ALEJHI.
  EBU HUREJRE R.A.THOTE SE I DERGUARI I ALL-LLAHUT S.A.V.S. KA THENE :" KUR TE VIJE MUAJI I RAMAZANIT, HAPEN DYERT  E XHENNETIT DHE MBYLLEN DYERT E XHEHENNEMIT DHE SHEJTANET LIDHEN ME ZINXHIR".      MUTTEFEKUN ALEJHI

   La data/ora di oggi è Dom Feb 18, 2018 10:13 am